Propozycje bezpłatnych portali dla dzieci


2020-03-22

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy do skorzystania z zalecanych, bezpłatnie dostępnych w Internecie serwisów.

 

Portale dla dzieci w wieku przedszkolnym

 1. https://www.lulek.tv/   Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.
 2. https://ciufcia.pl/    Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.
 3. http://www.buliba.pl    Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci.
 4. https://panimonia.pl/201https://panimonia.pl/2018/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/8/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/   Plastyczne masy sensoryczne.
 5. http://www.dziecionline.pl Gry i zabawy edukacyjne z różnych dziedzin.
 6. http://www.dla-dzieci.com.pl Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.
 7. https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/06/prace-plastyczne/ Propozycje na prace plastyczne.
 8. https://www.facebook.com/pg/ZdroweSprawneDzieci/posts/?ref=page_internal Tutaj znajdziecie sposób na nudę- ćwiczenia gimnastyczne.
 9. http://www.domowyprzedszkolak.pl To bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.
 10. http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php Dziecięce gry i zabawy.
 11. https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom   (zakładka „Dzieci”)To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.