Realizacja zadań - I półrocze


     Od września w grupie ,,Motylki” realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy”. Celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promomowanie czytelnictwa oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.
 
Zrealizowaliśmy następujące zagadnienia:
 
Wrzesień
Poznaliśmy budowę ptaków, dzieci dowiedziały się kim jest ornotolog. Stworzyliśmy tematyczny kącik wróbelka Elemelka, dzieci własnoręcznie wykonały do niego ptaszki z papieru. Czytaliśmy również książkę H. Łochockiej ,,O wróbelku Elemelku”, która zagościła w naszym kąciku, jak również budka dla ptaków.
 
Październik
Razem z Wróbelkiem Elemelkiem przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Policjantami z Komisariatu Policji w Kętach oraz robiły własne sygnalizatory świetlne. Dzieci wysłuchawszy opowiadania „O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku” rozmawiały na temat ziemniaka, oglądały różne rodzaje ziemniaków, opowiadały o ulubionych potrawach z ziemniakiem w roli głównej.
 
Listopad
Zastanawialiśmy się wspólnie z dziećmi jak pomóc ptakom w czasie nadchodzącej zimy. Stworzyliśmy album ptaków odlatujących z kraju i przylatujących oraz pracę plastyczną- zimowy karmnik dla ptaków.
 
 
Grudzień
Rozmawialiśmy o tym, jak komunikowali się ludzie kiedyś, a jak to dzieje się obecnie oraz oglądaliśmy pierwsze telefony i stworzyliśmy telefon z papieru. Odwiedziliśmy Pocztę, poznaliśmy zawód urzędnika pocztowego. Dzieci wykonały własne listy.
 
Styczeń
Rozmawialiśmy na temat muzyki. Dzieci poznały nuty, grały na instrumentach oraz stworzyły wierszyk o wróbelku Elemelku.
 
                     

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ