"Razem z Grupą" - program grantowy w Centrum


Wyobraźmy sobie, że Ziemia to wielka skrzynia, która po otwarciu WIEKA rozpościera przed nami swoje nadzwyczajne skarby – zdrowych i szczęśliwych ludzi, bujną roślinność, różnorodne zwierzęta, krystalicznie czystą wodę, świeże powietrze, zadbane środowisko. Pod tym WIEKIEM kryje się cała WIEDZA EKOLOGICZNA o tym, jak dbać o skarby Ziemi,
by wyglądały właśnie tak, jak w obrazie opisanym powyżej. Zilustrowanie przedszkolakom obrazu czystej planety Ziemi, pokazanie im jak może wyglądać świat zanieczyszczony oraz kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych, to podstawowe cele edukacji ekologicznej realizowanej w przedszkolu.

I takie też są założenia programu "wiEKO" realizowanego od września w oddziale "Sówek", a od marca również w grupie "Zajączków". 

Edukacja ekologiczna "wiEKO" w marcu zgłoszona została również do programu grantowego "Razem z GRUPĄ". Nasze Przedszkole otrzymało grant na realizację zajęć ekologicznych, Warsztaty Ekobohaterów i wiele innych działań proekologicznych. Zachęcamy Państwa do śledzenia na bieżąco naszej strony internetowej, na której będziemy publikować mnóstwo zdjęć. :)

GALERIA ZDJĘĆ

„Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego,
ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas.”
Florian Plit