Realizacja EKO - zadań


     W naszym przedszkolu program„ Skąd się biorą produkty ekologiczne?” realizowała grupa dzieci 5 i 6 letnich „Jeżyki” w okresie od października 2021r do maja 2022r. Nauczyciele rozpoczęli działania od poinformowania rodziców na stronie internetowej o celach i rozpoczęciu programu edukacyjnego zwiększającego świadomość i wiedzę dzieci na temat rolnictwa ekologicznego oraz działaniach mających na celu budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Przedszkolaki poprzez różnorodne aktywne działania zaczynają rozumieć czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne.
        Publikacja w formie książeczek, filmu animowanego, scenariuszy, były doskonałym wsparciem w zwiększaniu wiedzy i świadomości wychowanków. Dzieci już wiedzą skąd się biorą produkty ekologiczne i dlaczego warto je wybierać. Dodatkowe działania propagujące zdrowy styl życia nauczyły dzieci przestrzegać zasad higieny i wybierać zalecenia służące zdrowiu takie jak dieta, aktywność fizyczna. Już każde dziecko oraz rodzic wie jaką wartość dla zdrowia mają produkty ekologiczne, gdzie je można kupić i jakim znaczkiem są oznaczone. Przedszkolakom bardzo się podobały zajęcia o naturalnych metodach uprawy owoców i warzyw oraz hodowli zwierząt. Mamy nadzieję że wśród nich, zaciekawienie rozwinie się w zainteresowanie a może w przyszłości w rolnictwo ekologiczne. Programy profilaktyczne zwiększające świadomość zdrowego stylu życia są ważne , cenne , warto oraz należy je realizować w przedszkolach i stosować w codziennym życiu.

Dodatkowe działania :
1. Wycieczka na pobliski targ, zakupienie warzyw z ekologicznych upraw.
2. Spotkanie z dietetykiem / tematyka „Talerz zdrowego jedzenia”, „Ile jest cukru w produktach?”
3. Filmy edukacyjne, zagadki, quizy, historyjki obrazkowe.
4. Działania plastyczne.
5. Zapoznanie z produktami ekologicznymi /znaczek listka/ich różnorodnością /ciastka, pasty, wafle, mąka, herbaty, soki, jogurty…/ oraz ich degustacja.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Certyfikat za udział w programie edukacyjnym
"Skąd się biorą produkty ekologiczne?"