Strażackie Zawody Sportowe


W dniu 23. września dzieci z grupy "SÓWEK" i "ZAJĄCZKÓW" odwiedziły strażaków z OSP KĘTY.

 

Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Wielką radość dzieciom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego, zapoznania się z jego wyposażeniem oraz wspaniała przejażdżka wozem po boisku OSP.

Przedszkolaki mogły sprawdzić również swoją zwinność i szybkość podczas przygotowanych przez strażaków ZAWODÓW SPORTOWYCH. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach, wzajemnie sobie kibicowały, dobrze się przy tym bawiąc i jednocześnie rozwijając swoją sprawność fizyczną. Zawody zorganizowane zostały w ramach XXVII Sportowego Turnieju Miast i Gmin. 

Po ciężkich wyścigach czekała na przedszkolaków pyszna kiełbaska z ogniska. Na koniec dh Mariusz Handzlik wręczył dzieciom nagrody w postaci dyplomów, medali oraz książek. Dziękujemy strażakom za zaangażowanie i sprawienie mnóstwa radości dzieciom.

GALERIA ZDJĘĆ

 

(Drodzy Rodzice! Zdjęć z tego wydarzenia mamy prawie 600! Tutaj wrzucamy tylko część, pozostałe na pewno do Was w tym roku dotrą ;) )