KREATYWNY PRZEDSZKOLAK - KREATYWNE DZIECKO, grupa I (maluszki)


2021-02-28

„KREATYWNY PRZEDSZKOLAK - KREATYWNE DZIECKO”

Maluszki z grupy I biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kreatywny Przedszkolak Kreatywne Dziecko”.

Projekt rozpoczął się w październiku 2020r. i będzie trwał do maja 2021r.

g

Zadania zrealizowane w I półroczu:

h

PAŹDZIERNIK:

Jesienna makieta w tym wykonanie postaci z kasztanów i żołędzi.
Przedszkolaki chętnie przystąpiły do tego zadania, radośnie tworząc „coś z niczego”.
Z kolorowego papieru wykonały jesienne drzewa a z żołędzi, kasztanów i plasteliny grzybki oraz ślimaki. Jesienna makieta przedstawiała las i służyła do wspólnej zabawy.

g

LISTOPAD:

Kreatywna interpretacja obrazu: Van Gogh „Słoneczniki”.

Zadanie na pozór trudne, ale indywidualna pomoc nauczycielki oraz praca wykonywana etapami przyniosła zaskakujące efekty. Dzieci wyczarowały słoneczniki z kaszy gryczanej
i żółtej bibuły, potem przykleiły kwiaty na niebiesko-żółte tło, tworząc wspólne dzieło. Obraz cenny i niepowtarzalny, którego w sklepie nie można kupić.

g

GRUDZIEŃ:

Choinkowe przeplatanki.

Zbliżające Święta i tradycje z nimi związane, dały okazję do zrobienia ozdób choinkowych. Wychowankowie z radością łączyli kolorowe kółeczka z papieru tworząc łańcuch na choinkę. Dodatkową zabawą rozwijającą sprawność manualną było wyplatanie paseczkami papierowych bombek. Maluszki doskonale bawiły się a efekt pracy można było oglądać w przedszkolnej galerii prac dzieci.

g

STYCZEŃ:

Witraż dla Babci i Dziadka.

Te twórcze działania przedszkolaków z nauczycielem były wspaniałym dowodem miłości do swoich dziadków. Dzieci wykonały z kolorowej bibuły duży witraż – serduszka, który wraz z życzeniami prezentował się w przedszkolnej szatni.

g

LUTY:

Lodowe konstrukcje.

Przy realizacji tego zadania dzieci doskonaliły umiejętność planowania i współpracy. Twórcze działania zainspirowane były bajką „Królowa śniegu”. Zima okazała się mroźna, więc przedszkolaki napełniły wodą kubeczki i wystawiły na przedszkolny balkon. Z lodowych kształtów zbudowały zamek królowej, który pomalowały kolorowymi farbami.

k

Zapraszamy do galerii zdjęć.