Realizacja zadań - II półrocze


Od września w grupie ,,Motylki” realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy”. Celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promomowanie czytelnictwa oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.
 
W II półroczu zrealizowaliśmy następujące zagadnienia:
Luty 
Dzieci wysłuchały bajki pt. ,,Franklin w szpitalu", która wprowadziła ich w tematykę zdrowia. Rozmawialiśmy o wizytach u lekarza i dentysty, a bawiąc się zestawem lekarskim oswajały swój lęk przed lekarzem. Przedszkolaki odwiedziła Pani Dietetyk i Pani Farmaceutka. ,,Motylki" obserwowały padający za oknem śnieg oraz obejrzały film ,, Pogoda dla dzieci- zjawiska i pory roku".  Najbardziej podobały się im ruchowe zabawy z Wróbelkiem Elemelkiem, podrzucanie balonów i dmuchanie piórek.
 
Marzec 
Dzieci świętowały Dzień Wróbelka, wysłuchały opowiadania Hanny Łochockiej ,, O wróbelku Elemelku”. Przedszkolaki przeliczały ptaki, słuchały ich odgłosów, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały ptaszki. Były również zabawy ruchowe z piórkami i piłeczkami. Dzieci wybrały się na wiosenny spacer w  poszukiwaniu wróbelków.
 
Kwiecień 
Dzieci wysłuchały opowiadania "O kwoczce w koszyku i smoczym języku", poznały różne rodzaje jajek oraz wykonały pracę plastyczną- ,,Wielkanocną pisankę”. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały bajki ,,O ! Jajo!” oraz barwiły jajka na różne kolory.
 
Maj 
Dzieci wymieniały członków rodziny, wysłuchały wiersza B. Szelągowskiej ,,Moja rodzina i ja". Przedszkolaki chętnie opowiadały, o czynnościach które lubią wykonywać ze swoimi rodzicami oraz kolorowały Wróbelka Elemelka i jego rodzinę i przyjaciół.
 
Czerwiec 
Dzieci  odkryły magię Pomorza. Najpierw rozwiązywały zagadki a poźniej obejrzały film edukacyjny ,,Wakacje nad morzem". Dzieci wykonały ćwiczenie grafomotoryczne ,,Łódka". Przedszkolaki wymieniały środki transportu, którymi możemy dotrzeć nad morze oraz naśladowały samochód w zabawie ruchowej ,,Samochody".

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ